• 'Heren, zullen we maar beginnen met een bakkie koffie?' vraagt Albert aan de vijf mannen, die in de kantine van Sportvereniging Hatto-Heim aan een tafel zitten. 'Doe maar een lekker bakkie zwart voor mij.' zegt Jaap tegen Albert. Het is het begin van een dag waarin wordt gereflecteerd op het afgelopen Walking Football seizoen. Ook starten ze een campagne, want het is nog onzeker of het team volgend seizoen genoeg spelers heeft.

    Het is dé manier voor oudere mannen om te blijven voetballen: Walking Football. Een sport die steeds bekender wordt in Nederland. De voetbalvorm? In wandeltempo op een kwart voetbalveld ouderwets een balaletje trappen. Er mogen geen slidings worden gemaakt en de bal niet boven heuphoogte komen. 'Toen een vriend aan mij vroeg of ik een keer wilde meetrainen, dacht ik meteen dat Walking Football niks voor mij zou zijn. Veel te saai, toch? Nou daar klopt dus helemaal niks van.' zegt Jaap met een glimlach op zijn gezicht.' Volgens Albert is Walking Football meer dan alleen het spelletje. 'De gezelligheid en de humor is misschien wel het allerbelangrijkst. Het mooie is dat iedereen met elkaar bevriend raakt, gedurende het seizoen en dat je het met elkaar kan hebben over de sport.'

    Genoeg redenen voor De Werkplaats om langs te gaan:
    Tekst @dewerkplaats.nl