KNVB BEKER • POULEFASE • VOORBESCHOUWING
Beslissing in Heerde: Hatto-Heim jaagt op poulewinst tegen SEH
Na twee overwinningen heeft s.v. Hatto-Heim zaterdag aan één punt genoeg voor de eerste plaats. Op De Eeuwlanden wacht echter een streekduel waarin vorm en historie geen garanties bieden.
|
WEDSTRIJD SEH 1 – Hatto-Heim 1 |
DATUM Zaterdag 12 september |
AANVANG 14.30 uur |
LOCATIE Sportpark De Eeuwlanden |
Scheidsrechter: Jason Slagter
HATTO-HEIM REIST ALS KOPLOPER AF
Zaterdag staat voor s.v. Hatto-Heim de derde en laatste wedstrijd in de poulefase van de KNVB Beker op het programma. De geel-blauwen reizen met de volle buit af naar Heerde. Na de spectaculaire 2-3 zege bij VSCO’61 volgde op eigen veld een verdiende 3-1 overwinning op v.v. Oene. Daarmee staat de ploeg van trainer Martijn Hollewand na twee duels bovenaan met zes punten en een doelsaldo van 6-3. Een gelijkspel tegen SEH is voldoende om de poule als nummer één af te sluiten.
AANVALLENDE DREIGING, MAAR WAAKZAAMHEID BLIJFT NODIG
De eerste twee bekerwedstrijden lieten zien dat Hatto-Heim op meerdere manieren gevaarlijk kan worden. Tegen VSCO’61 kwamen Bas Behrens, Robin van der Ziel en Mart Dekker tot scoren; tegen Oene waren Twan van Rijssen, Elnathan van Dijk en opnieuw Behrens trefzeker. Die spreiding maakt de aanval minder voorspelbaar. Vooral tegen Oene zette Hatto-Heim vanaf het begin hoog druk en werd de tegenstander lange tijd op de eigen helft vastgezet.
Tegelijkertijd bevatten beide wedstrijden een duidelijke waarschuwing. In Oosterwolde viel diep in blessuretijd de 2-2 en moest Hatto-Heim, mede door tijdstraffen, met een sterk uitgedunde ploeg overleven. Tegen Oene werd een comfortabele 2-0 voorsprong teruggebracht tot 2-1, waarna het duel pas laat werd beslist. De kracht ligt in tempo, druk vooruit en scorend vermogen; de winst valt zaterdag vooral te behalen met rust aan de bal, discipline en een goede organisatie na balverlies.
SEH ZOEKT ANTWOORD VOOR EIGEN PUBLIEK
SEH begon het bekertoernooi met een 3-0 nederlaag bij Oene, maar herstelde zich een week later met een 1-1 gelijkspel tegen VSCO’61. De ploeg van de nieuwe trainer Henrico Mud staat daardoor op één punt. Hoewel SEH de koppositie niet meer kan overnemen, zal het voor eigen publiek alles willen aangrijpen om vertrouwen op te doen en de poulefase goed af te sluiten. Juist in een streekduel kan die motivatie voor extra energie zorgen.
Bovendien komen beide ploegen dit seizoen opnieuw uit in de derde klasse F. Het bekerduel is dus meteen een serieuze krachtmeting richting de competitie. De twee ontmoetingen van vorig seizoen werden allebei door Hatto-Heim gewonnen, maar de marges waren klein: 2-3 in Heerde en 2-1 in Hattem. Ook de bredere onderlinge historie laat zien dat SEH-Hatto-Heim zelden een wedstrijd is die zich vooraf eenvoudig laat voorspellen.
WEDSTRIJDBEELD: INITIATIEF ZONDER OVERHAASTING
Voor Hatto-Heim ligt de uitdaging in het bewaken van de juiste balans. De ploeg hoeft de wedstrijd niet te forceren, maar achteroverleunen zou SEH juist in het duel kunnen helpen. Compact blijven achter de bal, direct druk zetten na balverlies en de ruimtes aan de zijkanten benutten zijn belangrijke voorwaarden. SEH zal vermoedelijk veel energie in de duels en tweede ballen leggen en vanuit omschakelmomenten gevaar proberen te stichten. Wie het tempo beheerst en de minste onnodige fouten maakt, zet een grote stap naar het gewenste resultaat.
|
1. Hatto-Heim |
2. Oene |
3. VSCO’61 |
4. SEH |
|
6 pt • 6–3 |
3 pt • 4–3 |
1 pt • 3–4 |
1 pt • 1–4 |
Supporters zijn zaterdag van harte welkom in Heerde. Samen achter de geel-blauwen!
ONDERLINGE HISTORIE
Voordeel Hatto-Heim, maar meestal kleine marges
In twaalf eerdere competitieduels won Hatto-Heim zes keer. SEH was drie keer de sterkste en drie ontmoetingen eindigden onbeslist. De geel-blauwen maakten over die reeks vijf doelpunten meer.
|
12 duels |
6 zeges Hatto-Heim |
3 gelijke spelen |
23–18 doelsaldo |
|
DATUM |
WEDSTRIJD |
UITSLAG |
WINNAAR |
|
24 sep. 2005 |
Hatto-Heim 1 – SEH 1 |
3–1 |
Hatto-Heim |
|
11 feb. 2006 |
SEH 1 – Hatto-Heim 1 |
2–2 |
Gelijk |
|
1 sep. 2012 |
SEH 1 – Hatto-Heim 1 |
2–1 |
SEH |
|
1 dec. 2012 |
Hatto-Heim 1 – SEH 1 |
0–1 |
SEH |
|
14 sep. 2013 |
SEH 1 – Hatto-Heim 1 |
2–3 |
Hatto-Heim |
|
25 jan. 2014 |
Hatto-Heim 1 – SEH 1 |
4–2 |
Hatto-Heim |
|
3 okt. 2015 |
Hatto-Heim 1 – SEH 1 |
1–1 |
Gelijk |
|
20 feb. 2016 |
SEH 1 – Hatto-Heim 1 |
1–1 |
Gelijk |
|
26 nov. 2016 |
SEH 1 – Hatto-Heim 1 |
0–1 |
Hatto-Heim |
|
1 apr. 2017 |
Hatto-Heim 1 – SEH 1 |
2–3 |
SEH |
|
29 nov. 2025 |
SEH 1 – Hatto-Heim 1 |
2–3 |
Hatto-Heim |
|
25 apr. 2026 |
Hatto-Heim 1 – SEH 1 |
2–1 |
Hatto-Heim |
DE LAATSTE TWEE
Vorig seizoen trok Hatto-Heim beide streekduels over de streep: 2-3 op De Eeuwlanden en 2-1 op ’t Achterveen. Het verschil was telkens minimaal—precies de reden om zaterdag opnieuw een spannende wedstrijd te verwachten.
Historisch overzicht: competitiewedstrijden, bijgewerkt tot en met 25 april 2026. Oefen- en bekerduels zijn niet opgenomen.
